Iga endast lugupidav autoomanik tead, mis on detailing. See on täielik valik teenuseid, mille eesmärk on hoida auto välist ja seesmist seisukorda. Paraku tiirleb selle protseduuri ümber palju väärarusaamu. Selles artiklis vaatleme levinumaid müüte ja hajutame need faktidega.

Kõige levinumad müüdid detailingu kohta

Detailing on sama, mis autopesu

Paljud teist võivad nii arvata, kuid autopesu on tegelikult vaid osa protsessist. Täiendavad protseduurid hõlmavad poleerimist, kaitsekatete pealekandmine, sisepindade puhastamist ja taastamist ning väikeste kriimude ja muude defektide kõrvaldamist. Sellega tegelevad professionaalsed spetsialistid, kasutades seadmeid, puhastusvahendeid ja kaitsekatteid.

Neid teenuseid on vaja ainult luksusautodele

Iga auto vajab hooldust ja pole vahet, kas teil on Daewoo Lanos või Mercedes. Regulaarse detailinguga kaitsete värvkatet keskkonnamõjude eest ja pikendate sõiduki kasutusiga. Isegi väike kriimustus võib tähelepanuta jätmise korral põhjustada ulatusliku korrosiooni ja nõuda kulukat remonti!

Detailingut võivad teha ainult professionaalid

Kuigi professionaalsetel detaileritel on eriteadmised ja -seadmed, saab paljusid protseduure vajalike materjalide ja tööriistade olemasolul teha ka iseseisvalt. Põhitõdede õppimiseks on palju õppematerjale ja videotunde. Parima tulemuse saavutamiseks, eriti raskete juhtumite korral, on siiski soovitatav pöörduda spetsialistide poole.

Värvkate võib viga saada

Muidugi võib värv kahjustada saada, kui otsustate selle töö ise käsile võtta, omamata poleerimismasinat ja pastadega töötamise kogemust. Isetegevus võib kaasa tuua liiga paksu värvikihi eemaldamise, mis vähendab selle kaitseomadusi ja võib kaasa tuua kere ülevärvimise vajaduse ning samuti võivad kerele tekkida hologrammid. Kere poleerimisel eemaldatakse väga õhuke kiht värvi. Tavaliselt on see murdosa millimeetrist. Detailingukeskuse külastamine kaks korda aastas aitab hoida teie auto suurepärases seisukorras.

Detailing on liiga kallis

Hind varieerub sõltuvalt tehtavate tööde mahust ja keerukusest. Jah, professionaalne detailing võib olla kallis, eriti kui sisaldab selliseid protseduure nagu keraamilise katte pealekandmine või salongi taastamine. Kuid investeerimine sõiduki regulaarsesse hooldusse tasub end ära, suurendades selle müügiväärtust ja vähendades remondikulusid.

Detailing - rehvide mustamine

Kaitsekatted on igavesed

Ükski kaitsekate ei kesta igavesti. Kõigel on oma tööiga. Keraamilise katte iga on näiteks 2-5 aastat, polümeerkattel aga 6 kuud kuni aasta. Neid tuleb regulaarselt uuendada, et tagada sõiduki kaitse UV-kiirte, tolmu, pori ja muude agressiivsete mõjude eest.

Rehvide tumendamine on kummile kahjulik

Kvaliteetsed rehvide tumendamise vahendid on loodud, arvestades kummi iseärasusi ja aitavad kaitsta rehve kuumuse, pragunemise ja liigkuivamise eest. Kvaliteetsete rehvihooldustoodete kasutamine mitte ainult parandab nende välimust, vaid pikendab ka eluiga. Siiski on oluline valida kontrollitud tooted ja järgida tootja soovitusi.

Uued autod ei vaja detailingut

Uute autode detailing võib tunduda ülearune, kuna need on tehasest väljudes reeglina ideaalses seisukorras. Paraku võib uutel autodel olla selliste konserveerimismaterjalide jääke nagu vaha või määrdeaine, mida kasutatakse transpordi ajal kaitse eesmärgil. Samuti võib transportimise ja laos hoidmise ajal koguneda kerele tolmu ning tekkida näpujälgi  ja väikseid kriime. Need on vaid mõned põhjused, miks see protseduur oleks hea mõte. Kui soovite oma uue auto seisukorda võimalikult palju säilitada, on professionaalne detailing arukas investeering.

Sisedetailing ei ole oluline

Auto salongi eest hoolitsemine on sama oluline kui välimuse eest hoolitsemine. Sisedetailing hõlmab kõigi sisepindade puhastamist, taastamist ja kaitsmist, kaasa arvatud polstrid, plast- ja metalldetailid, vaibad ja õmblused. Pärast seda protseduuri ei jää salongi niiskust ega kemikaalide lõhna. Selle tulemusena saate täiusliku salongi, milles on rõõm viibida.

Tõel ja müütidel on väga oluline vahet teha. Loodame, et aitasime neid hajutada ja te saite selle teenuste kogumi kohta rohkem teada. Usaldage kontrollitud teavet ja konsulteerige GlassFixi spetsialistidega. Korralik autohooldus on kõigile kättesaadav ja kui usaldate töö professionaalidele, tagate autole pika kasutusea ja atraktiivse välimuse.