Auto keemiline puhastus

Aja jooksul koguneb autosalongi palju raskesti eemaldatavat mustust. Selline tolm ja mustus, mis tungivad istmekatete pooridesse; inimese rasu, mis ladestub kihtidena eri lülititele ja ummistab koos teiste osakestega väikeseid avasid; õigel ajal istmekattelt eemaldamata jäänud joogi- ja toiduplekid jms tumendavad lage, eriti siis, kui autos on palju suitsetatud. Kõige enam kannatab muidugi salongipõrand, kuhu satub kõik, mis me jalanõudega sisse toome. Auto korras salong ei teeni mitte üksnes esteetilist eesmärki, vaid aitab tagada enda ja teiste ohutust. Näiteks võib kogunenud tolm põhjustada probleeme auto elektrijuhtmestikus, aga tolmuosakesed ja mustus võivad tekitada juhil või kaasreisijatel allergiat või seda süvendada.

Kui te ei puhasta aknaid mustusest ja rasvast hoolikalt ning korrapäraselt, on suur oht sattuda liiklusavariisse. Samamoodi võivad mustus ja rasv muuta kasutuskõlbmatuks auto mõõteriistad, juhtseadmed ning teised detailid. Sellist sööbinud mustust ei saa tavapärase salongipesuga eemaldada. Vaja on sügavpuhastust. Appi tuleb salongi kõigi sisepindade

Selleks on kaks võimalust – keemilise puhastuse võib teha ise või lasta teha autoteeninduses.

Keemiline puhastus kui autoteeninduse üks osa on laialt levinud. Seda pakutakse peaaegu igas suuremas autopesulas. Iga materjali jaoks on olemas oma puhastusvahendid: veluur, nahk, plast, vinüül, kumm. Salongi keemilise puhastuse korral ongi kõige tähtsam valida sobiva koostisega puhastusvahend, kuna muidu võivad katted kahjustada saada või ei saavutata soovitud tulemust.

Keemiline puhastus koosneb mitmest etapist.

Esiteks eemaldatakse kuivalt lahtine mustus. Kogu salong pestakse hoolikalt märgtolmuimejaga, millega eemaldatakse istmetest, vaipadest, uksepaneelidest, liitekohtadest ja mujalt tolm, puru, tubakatuhk ning muu mustus.
Järgmiseks tehakse eelniisutus. Salongi detaile piserdatakse veega. See leotab mustuse lahti. Vee pihustamiseks kasutatakse pihustipudelit või märgtolmuimejat.

Kolmas ja peamine etapp on keemiliste vahenditega töötlemine. Selleks võib kasutada eri otsakutega märgtolmuimejat ja lahustada pesuvahendi tolmuimeja paagis. Teine võimalus on pesta käsiharjaga, pihustades puhastusvahendit pudelist. Iga materjali jaoks kasutatakse spetsiaalset puhastusvahendit, mis on ette nähtud just nahast või kangast kattele, plastile või kummile. Üksikud raskesti eemaldatavad plekid eemaldatakse alati eraldi ja käsitsi. Sellisel juhul kasutatakse tugevama toimega preparaate, mis kantakse otse plekile. Puhastamisele järgneb salongi kuivatamine sooja õhuga.

Professionaalne keemiline puhastus toimib alati. Väga vähe on sellist mustust, mida ei õnnestu eemaldada või vähendada. Kuna maailmas ei ole midagi absoluutset, siis ei aita ka keemiline puhastus iga kord. Seepärast on soovitatav salongi puhtana hoida.

Oleme parimad selles valdkonnas

15-aastase kogemusega

Teised teenused
Autode poleerimine

Auto kere kaitse kriimustuste ja mõlkide eest

Autotulede toonimine

Tuled kas värvitakse või kleebitakse neile toonkile

Naha värvimine ja parandus

Kõik tööd tehakse võimalikult hoolikalt ja täpselt

Klaaside toonimine

Kvaliteetse kilega kaetud esiklaas neutraliseerib vastutuleva auto pimestavad tuled

Glassfix OÜ