Tulede toonimine

Toonida võib üldiselt kahel viisil – tuled kas värvitakse või kleebitakse neile toonkile (sarnaselt aknaklaasidega). Eritähelepanu tasub pöörata autotulede toonimisele kilega.

Auto üleslöömine ei pea piirduma üksnes aknaklaaside toonimisega. Toonida võib ka autotulesid. See vaid suurendab teie auto ilu. Sellegipoolest peab teadma, et sellel on oma nüansid, samuti eelised ja puudused.

Mistahes tulesid te ka ei tooniks – esi- või tagatulesid –, peab arvestama, et toonimine muudab alati nende värvi. Tulesid toonitakse kahel viisil: värvides ja kilega kattes.Kilega katmine toimub samamoodi nagu klaaside toonimise korral. Ainus erinevus on selles, et tulede jaoks mõeldud toonkilede valik on veidi laiem ja tulede klaase kiletatakse nii seest kui ka väljast. Kilega katmine on värvimisega võrreldes soodsam ja tulemus on kvaliteetsem. Kile jaotab valgust ühtlasemalt, kuna see kantakse peale tehasetingimustes. Nii on valguse läbilaskvus täielikult kooskõlas õigusaktide nõuetega. Sellise toonimisviisi eelis on see, et kile ei tule autot pestes maha, ka pesulas mitte.

Tulede värvimine on mõnevõrra keerulisem toiming kui nende katmine kilega. Tegemist ei ole üksnes värvimisega, vaid kõigepealt tuleb pind ette valmistada, hiljem veel poleerida.Värvi pihustamisel võib see ebaühtlaselt jaotuda, mistõttu võib tekkida vajadus kanda peale veel üks kiht. Seepärast peab värvitud tulede eest korrapäraselt hoolt kandma, s.t värvi peab uuendama, kuna see tuleb pestes maha ja pleegib.Tagatulesid toonitakse, et muuta need tumedamaks ja anda neile kena välimus. Soovitatav on kasutada pigem kilet. Värvimine on otstarbekas siis, kui tahetakse tumendada üksnes osa tulest, mitte tervet tuld.

Meie tehtud tulede toonimise tööd Tallinnas

Oleme parimad selles valdkonnas

15-aastase kogemusega

Teised teenused
Autode poleerimine

Auto kere kaitse kriimustuste ja mõlkide eest

Autotulede toonimine

Tuled kas värvitakse või kleebitakse neile toonkile

Naha värvimine ja parandus

Kõik tööd tehakse võimalikult hoolikalt ja täpselt

Klaaside toonimine

Kvaliteetse kilega kaetud esiklaas neutraliseerib vastutuleva auto pimestavad tuled

Glassfix OÜ