Mõnikord jõuab kätte aeg, kui peate mingil põhjusel oma auto klaasidelt toonkile eemaldama. Seda kile eemaldamise protsessi nimetatakse detooninguks. Ja kui juba siia olete  sattunud, siis tõenäoliselt vajate seda teenust või soovite selle töö ise ära teha. Kuid omades ulatuslikke kogemusi, hoiatame teid, et parem on usaldada see töö professionaalidele. Miks nii? Lugege edasi…

Miks eemaldatakse autolt toonkile?

  • Seadusandlikud normid

Kui teil on olnud õnn külastada mõnda teist riiki, võis teil suure tõenäosusega toonitud klaaside pärast probleeme tekkida. Paljudes riikides ja piirkondades on klaasi valguse läbilaskvuse tasemele ranged normid. Kui toneering ületab lubatud norme, võib saada trahvi ja nõude toneering eemaldada. Siin teile põnev fakt: paljudes Euroopa riikides on toneeringu valguse läbilaskvuse norm 75%, Portugalis, Keenias, Kuveidis ja Boliivias on see aga üldse keelatud.

  • Nähtavuse parandamine

Nagu miski siin ilmas, ei ole ka toonkile igavene. Aja jooksul võib see tuhmuda ja vähendada nähtavust teele. See on eriti oluline öösel ja halbade ilmaolude korral. Seega, kui selle probleemiga silmitsi seisate, on aeg mõelda kile vahetamisele.

  • Müügiks ettevalmistamine

Tavaliselt võetakse enne auto müüki panekut nii selle välimuse kui ka tehnilise seisukorra parandamiseks ette kõikvõimalikke manipulatsioone. Toonkile eemaldamine on üks etappe, mis võib suurendada auto atraktiivsust turul.

  • Esteetilised põhjused

Mõned autoomanikud võivad tahta oma auto välimust muuta ja toonkile eemaldamine võib olla osa sellest protsessist.

Miks on oluline usaldada toonkile eemaldamine detailingustuudiotele?

  1. Professionaalsus ja kogemused: spetsialistil on olemas töö kvaliteetseks teostamiseks vajalikud kogemused ja teadmised. Ta tunneb kõiki protsessi peensusi ja suudab toime tulla igasuguste probleemidega.
  2. Spetsiaalsed seadmed: kvaliteetse tulemuse saavutamiseks läheb vaja spetsiaalseid tööriistu ja seadmeid, mida ei pruugi kodus käepärast olla.
  3. Klaaside ohutus: toonkile vale eemaldamine võib lõppeda klaaside kahjustamise või  kile nende külge kinni kuumutamisega, kriimustuste tekitamise või klaasidele liimijääkide jäämisega. Meistrid kasutavad spetsiaalseid meetodeid, mis vähendavad kahjustuste ohtu.
  4. Aja kokkuhoid: kile eemaldamine võib olla töömahukas protsess. Professionaalide poole pöördudes hoiate aega kokku ja väldite iseseisva tööga seotud stressiolukordi.

Eelnevalt kirjutasime sellest, miks on oluline pöörduda stuudiosse, kui teie auto esiklaasis on mõra.

Toonkile eemaldamise eelised

  • Ohutuse parandamine. Nähtavus on palju parem, mis vähendab avariide tekkimise ohtu.
  • Normidele vastavus. Tagades autoklaaside vastavuse kehtivatele normidele, säästate end trahvidest ja seadusega vastuollu minekust.
  • Esteetilise välimuse parandamine. Toonkileta klaasid annavad autole korrektsema ja tänapäevasema välimuse. See on eriti oluline nende jaoks, kes  hindavad oma auto välimust.
  • Hinna tõstmine. Auto müügiks ettevalmistamine toonkile eemaldamise teel võib tõsta sõiduki turuhinda, muutes selle võimalike ostjate jaoks atraktiivsemaks.

Kuidas toimub kile eemaldamine?

Ettevalmistus

Esimeseks sammuks on auto ettevalmistamine. See peab olema puhas, töökoht aga hästi valgustatud. See aitab töö ajal vältida pori ja tolmu sattumist kile alla.

Kile kuumutamine

Toonkilet kuumutatakse fööni või infrapunasoojendiga. See pehmendab liimi ja muudab kile elastsemaks, mis lihtsustab selle eemaldamist.

Kile eemaldamine

Kilet hakatakse eemaldama nurgast seda ettevaatlikult üles tõstes ja aeglaselt eemale tõmmates. Oluline on olla ettevaatlik, et mitte kahjustada klaasi ega jätta liimijääke.

Klaasi puhastamine

Pärast kile eemaldamist võivad klaasile jääda liimijäljed. Need eemaldatakse spetsiaalse lahusti ja pehme lapiga. See võimaldab taastada klaasi algse läbipaistvuse.

Poleerimine

Viimane etapp on klaasi poleerimine, et eemaldada väikesed kriimud ja anda sellele sära. See parandab välimust ja suurendab läbipaistvust.

Kui otsustasite selle töö ise ära teha, ärge mingil juhul kasutage kemikaale. Näiteks happe kasutamisel võib see kogemata plastikule ja tihenditele sattudes neile halvasti mõjuda. Noa või spaatliga mahakoorimine pole samuti variant. Nii kriimustate klaasi. Säästke aega ja usaldage detailingustuudiot GlassFix, sest kui kile on õigesti eemaldatud, on see teie mugavuse ja liiklusohutuse tagatis.