Autohooldus on selle kasutamise lahutamatu osa ja aitab hoida sõiduki korras aastaid, tagades ohutuse, mugavuse ja enesekindluse teedel. Üks olulisi protseduure on auto poleerimine. Räägime teile põhjalikumalt, millal ja kui sageli on seda protseduuri vaja ning jutustame ka mõningatest nüanssidest.

Milliseid poleerimise liike on olemas

Alustuseks käsitleme peamisi poleerimise tüüpe. Need võib jagada mitmesse kategooriasse sõltuvalt eesmärkidest, mida nad teenivad. Kaks peamist tüüpi, mida sageli kasutatakse, on taastav ja kaitsev poleerimine.

Taastav

Seda kasutatakse kere pinnal esinevate defektide eemaldamiseks ja esialgse välimuse taastamiseks. See protsess hõlmab kriimustuste, hõõrdumise, oksüdatsiooniplekkide, veejälgede ja muude pinnadefektide eemaldamist, mis võivad aja jooksul ilmneda tavapärase kulumise, ilmastiku või mehaaniliste vigastuste tõttu. Tavaliselt tehakse seda abrasiivsete poleerimisvahendite ja spetsiaalsete tööriistadega, mis aitavad pinda tasandada ja kahjustatud värvikihti eemaldada. Seega, kui soovite oma auto välimust värskendada, on see valik täpselt teie jaoks.

Kaitsev

Selle eesmärgiks on luua kere pinnale kaitsekiht, mis aitab vältida kahjustusi ja säilitada auto atraktiivse välimuse kauaks. See protsess hõlmab spetsiaalsete kaitsvate segude või vahade pinnale kandmist, mis moodustavad läbipaistva ja vastupidava kaitsekihi ultraviolettkiirguse, sademete, lindude väljaheidete, teedel olevate soolakemikaalide ja muude välistegurite eest. Kaitsepoleering aitab säilitada pinna läike ja värvi, hõlbustab mustusest ja tolmust puhastamist ning pikendab ka värvkatte eluiga.

  • Kaitsvate katete tüübid:
    Kuum vaha – kujutab endast vahasegu, mis kantakse spetsiaalse aparaadi abil kõrgendatud temperatuuril kere pinnale.
  • Vedel klaas – koosneb koosneb räniorgaanilistest polümeeridest, mis moodustavad pinnale vastupidava ja läbipaistva kihi. See tagab kõrge vastupidavuse kriimustustele, UV-kiirgusele, ilmastikumõjudele ja keemilistele reagentidele, säilitades samal ajal auto värvi sügavuse ja läike.
  • Karnaubavaha – saadakse karnauba palmi lehtedest ja on üks kõige tugevamaid ja vastupidavamaid vaha liike. See on kõrge kuumakindlusega ja vastupidav agressiivsetele keemilistele ainetele.

Mõlemat tüüpi poleeringut saab teha eraldi või kombineeritult, olenevalt teie vajadustest ja eesmärkidest. Maksimaalsete tulemuste saavutamiseks valitakse seda tüüpi tööde jaoks spetsiaalsed tooted ja seadmed. Samuti pöördutakse meie poole sageli  salongi keemiliseks puhastuseks ja küsitakse, kui sageli tuleb seda teha. Kirjutasime sellest eraldi artiklis.

Polishing a car with a tool

Millal on vaja läbi viia?

Vaadake oma auto üle ja tehke kindlaks kõik vead. Läbi on vaja viia, kui:

  1. pinnal on palju pisikesi kriimustusi ja hõõrdumisi, mida ei saa eemaldada tavalise pesu ja puhastusega;
  2. auto on kaotanud läike ja muutunud matiks või oksüdeerunuks. Sel juhul võib poleerimine aidata auto välimust  taastada ning anda sellele värskuse ja sära;
  3. pinda on hädavajalik kaitsta keskkonna agressiivsete mõjude, näiteks UV-kiirguse, soolase vee, maanteesoolade jne eest;
  4. kui teil on plaanis oma auto maha müüa või näitusel osaleda, suudab kere poleerimine selle välimust tublisti parandada ja potsentsiaalsete ostjate või hindajate  silmis atraktiivsust tõsta.

Meie soovitus on: läbige hooldust regulaarselt, et hoida kere heas seisukorras, näiteks üks-kaks korda aastas. Võib öelda, et see on keskmine sagedus. Kõik sõltub kasutustingimustest ja seisukorrast. Vahel võib seda vaja minna sagedamini.

Millised on nüansid?

Läbiviimine hõlmab mitmeid olulisi etappe.

  • Esmalt valmistame ette tööpinna: puhastame selle tolmust, porist ja muust saastast. See aitab järgnevalt vältida uusi kriimustusi ja kahjustusi poleerimisvahenditega töötamisel.
  • Teiseks sammuks on õigete vahendite valimine sõltuvalt teie auto keretüübist: pastad, poleerimisvedelikud, mikrofiiberlapid ja poleerimismasinad.
  • Edasi asume töö enda juurde: kanname vahendi pinnale ja hõõrume spetsiaalse masinaga õrnade ringjate liigutustega sisse. Ühtlase katvuse tagamiseks rakendame kerget survet.
  • Viimane etapp on hologrammivastane töötlemine, mis sisaldab kvaliteetseid polümeere ja vaha. Selle abil kaovad poleerimismasinast jäänud ringid.

Kui kaua poleering vastu peab

Keskmiselt võib kere poleering säilitada oma sära ja kaitseomadused mitmest kuust aastani. Kuid selle püsivus sõltub ka teie kasutustingimustest.

Auto kere poleerimine on oluline selle välimuse säilitamiseks ja välismõjude eest kaitsmiseks. Väga oluline on võtta ühendust spetsialistidega, kellel on selles valdkonnas kogemusi. Tööriistade ja materjalide õige valik asjatundja poolt tagab kvaliteetselt tehtud töö.

GlassFixi meeskond viib läbi täieliku detailingu  ja värvi seisukorra diagnostika, et valida optimaalne poleerimismeetod ja te saaksite selle protseduuri kõiki plusse täiel määral nautida.